Bebeğimizin Çantasını hazırlıyoruz..

Bebeğimizin Çantasını hazırlıyoruz..

Doğum yaklaşırken anne adaylarının kaygılandığı konulardan biri doğum çantasının içine neler konulması gerektiği oluyor. Anne adayları doğuma giderken bebek çantasında olması gerekenler konusunda kafa karışıklığı yaşayabiliyor. Temelde anne ve bebeğin doğumdan sonra ihtiyaç duyacağı malzemelerin konulduğu çantanın, erken doğum ihtimaline karşı doğumdan en az bir buçuk ay önce hazırlanması tavsiye ediliyor. Çanta hazırlarken işinizi kolaylaştıracak bu önerilere göz atarak bebeğinizle kavuşma anını huzurla bekleyebilirsiniz.

 

Doğum Çantası İçinde Neler Bulunmalı?

Bebek Çantası İçerisinde olması gerekenler hakkında fikirler 

Yeni doğan bebek çantasında olması gerekenler için hazırlık yapmak hem keyif verici hem de anneleri telaşlandıran bir süreç. Bebek çantası içindekiler ne eksik, ne de fazla olmalı. Tam ve eksiksiz hazırlanmış bir çanta için hastane çıkışı bebek çantası listesi oluşturarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Hem sizin hem de bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılayan malzemelerin listesinin doğru bir şekilde hazırlanması gerekiyor. Bebek için hastane çantası listesi hazırlarken kendi ihtiyaçlarınız için ayrı bir bölüm de oluşturabilirsiniz. Bu sayede uzun ve sonu gelmeyen bir liste yerine açık ve anlaşılır bir yönlendirici liste hazırlamanız mümkün hale gelebiliyor.

Doğum sonrasında hastanede 1 ila 3 gün arasında kalacağınızı düşünerek tek kullanımlık malzemelerin yedeklerine çantada yer verebilirsiniz. Bebek hastane çantasında olması gerekenler için alışverişinizi doğumdan en az 3 ay önce tamamlamanız da eksikler için kendinize zaman yaratabilmeniz açısından önem taşıyor. Anne bebek doğum çantası listesi dışında kendiniz için değerli olan eşyaları da çantaya ekleyebilirsiniz. Çantanızı hazırladıktan sonra kolay ulaşılabilir bir yere koymalısınız. Böylelikle doğuma giderken çantayı arama ve toparlama telaşından kaçınabilirsiniz.

Bebek çantası içerisindekiler 

 

Bebek bakım çantası içindekiler dönem dönem değişebilir ancak bebek çantası içinde mutlaka olması gereken malzemelerin listesi şöyle:

  • Zıbın
  • Tulum
  • Eldiven
  • Şapka
  • Islak mendil
  • Bebek bezi ve bez değiştirme örtüsü
  • Çorap
  • Battaniye
  • Yelek
  • Pişik kremi

Bebek hastane çantası malzemeleri arasında bebeğin doğumdan hemen sonra giyeceği giysiler çantada bulunan eşyaların en önemlileri arasında yer alıyor. Bebeklerin üşümemesi için özel olarak üretilmiş parçaların, yıkanmış ve ütülenmiş şekilde çantaya yerleştirilmesi büyük kolaylık sağlıyor. Bebek çantası içinde olması gerekenler arasında yer alan ürünlerden en az 2 veya 3 adet yedek temin etmek, hastanede kalacağınız süre boyunca size yardımcı olabilir. Yumuşak dokulu ağız bezi de bebek doğum çantası listesi hazırlanırken eklenebilecek ürünlerden biri olarak öne çıkıyor. Bebek hastane çantasında olması gerekenlerin önem ve kullanım sırasına göre gruplandırılması ve bu şekilde çantanın içine yerleştirilmesi tavsiye ediliyor.

Tamamen annenin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan diğer doğum çantasında ise emzirme sütyeni, süt pompası, iç çamaşırı, havlu, kişisel bakım ürünleri, pijama, göğüs pedi, çorap, terlik ve emzirme örtüsü bulunabilir. Doğum sonrasında olmazsa olmazlar arasında yer alan bu ürünlere kendi kişisel tercihleriniz doğrultusunda başka parçalar da ekleyebilirsiniz. Doğumun stresi hesaba katıldığında sizi mutlu eden eşyaların yanınızda bulunması olumlu bir hava yaratabilir. Bu nedenle bebek doğum çantası listesi hazırlarken kendiniz için de bir bölüm oluşturmak oldukça önemlidir. 

 

Bebek bakım çantası alırken nelere dikkat etmeliyiz ? 

 

Bebek hastane çantası malzemeleri küçük ebatlarda gibi görünse de bir araya geldiklerinde fazla yer kaplayabiliyor. Bu nedenle çantayı hazırlarken gerçekten ihtiyaç duyulan eşyaları tercih etmeye dikkat edebilirsiniz. Yumuşak kumaşlardan oluşan ve içine birçok ihtiyacınızı yerleştirebileceğiniz çantalar oldukça iyi bir seçim. Ayrıca taşıma kolaylığı açısından çantanın kulplarının rahat tutuşlu olmasına dikkat edebilirsiniz. Kendiniz ve bebeğiniz için iki ayrı çanta tercih ederek kullanım alanlarını ayrıştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra bebek çantası için gerekli malzemeler hijyenik ve kilitli poşetlerde saklanarak daha güvenli şekilde muhafaza ediliyor. Anne bebek hastane çantası listesi hazırlarken desteğine ihtiyaç duyduğunuz kişilerden yardım isteyebilirsiniz. Böyle zamanlarda farklı fikirler, unuttuğunuz eksikleri tamamlamanıza yardımcı olabilir. Hastane bebek çantasında olması gerekenler konusunda çevrenizdeki kişilerden yardım alabilir, eğilme ve kalkma gibi zorlayıcı hareketlerden kaçınabilirsiniz.

Bebeğiniz üç yaşına gelene kadar dışarı çıkarken bazı ihtiyaçları yanınızda taşımanız gerekiyor. Bebek çantasında olması gereken malzemeler için geniş hacimli bir çanta işinizi büyük oranda kolaylaştırıyor. Özellikle bebek hastane çantası içindekiler, kaybolması ve düşmesi kolay malzemelerden oluştuğu için çok gözlü ürünler sizin için ideal. Fonksiyonel modellere, bebek çantası için gerekli malzemeler eksiksiz şekilde yerleştirilebiliyor. Peki, bebek bakım çantası içinde neler var? Bebek çantasında olması gereken malzemeler arasında emzik, mama, oyuncak, bebek bezi, ıslak mendil, çıngırak, oyuncak, küçük kitaplar yer alabilir. Kendi kişisel eşyalarınızı da çanta içerisine yerleştirerek iki farklı çanta taşıma derdinden kurtulabilirsiniz. Doğum sonrası ve günlük ihtiyaçlar için bebek çantasında bulunması gereken malzemeleri Trendyol’dan sipariş verebilir, bebeğinizin ve kendinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

 

 

Diğer Bloglar
BABA OLMAK
Baba olmak anne olmanın aksine sonradan kazanılan bir duygudur aslında. Kadınlar bu duyguyu hep içinde taşırken erkekler için bu öyle değildir. Çoğu kişi baba olmaya hemen adapte olamaz bu duruma alışamaz. Ama zamanla o minik yavrunuzun parmaklarınızı sıkıca sarmasıyla ebeveny olduğunuz duygusu oluşmaya başlar içinizde.
Oku
ANNE OLMAK
Bebek sahibi olmak çoğu kadının en büyük hayalidir aslında. Onun o küçücük ellerini tutmak , koynunda uyutmak, kokusunu içine çekmek. Ve daha niceleri...
Oku
MUCİZE
İnsanlar bu hayatta ne için gelirler. Aslında bence bu büyük bir bilinmeze bağlı. Doğar , yaşarız ve yaşamımız son bulur. İşte bu döngüdeki en önemli şey en büyük mucize hayat bulmak. Hayatımıza kimi zaman aniden gelen bu mucize bize hayattaki en derin en güzel en tarifsiz hisleri yaşatır. Anne olmayı , baba olmayı.
Oku
KADIN OLMAK
Öncelikle tüm kadınlarımızın dünya kadınlar gününü en içten dileklerle kutlamak isteriz. Dileriz bu sene kadınlar için mutluluk sevinç dolu acının kederin uzak olduğu bir yıl olur.
Oku
Bebeğim kaç aylık oldu ? 
Sağlıklı bir gebelik süreci geçirmeniz dileğiyle..
Oku
Bebeğimizin hiç eşyası yok ! ne alacağız ?
Bebeğiniz için en iyisi burada :)
Oku
Bebeğimiz'le seyahat ediyoruz..
Bebeğiniz için en iyisi burada :)
Oku
Bebeğimizin Çantasını hazırlıyoruz..
Bebeğimizin Çantasını hazırlıyoruz..
Oku
Bebeğimizin Çantasını hazırlıyoruz..
Bebeğimizin Çantasını hazırlıyoruz..
Oku